تبلیغات
مرجع اطلاعات بازیهای رایانه ای - نقد و بررسی بازی Grand Theft Auto IV (قسمت دوم)
مرجع اطلاعات بازیهای رایانه ای
كدهای تقلب | ترینر | ترفند | نقد و بررسی | تصاویر | اخبار
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ مرجع اطلاعات بازیهای رایانه ای جهت كمك و آسودگی شما بازیكنندگان عزیز ایجاد شده است. شما می توانید كدهای تقلب، ترینر و هر اطلاعات دیگری در مورد بازی مورد نظر خود را درخواست كنید.

مدیر وبلاگ : محسن ک
نویسندگان

Grand Theft Auto IV

صدا گذاری
صدا گذاری نیز نسبت به نسخه های قبل پیشرفت بسیاری كرده است. گفته شده که GTA IV از موتور صداگذاری پیشرفته ای استفاده می کند تا به شما اجازه ی این را بدهد تا همه ی چیزهای لازم در بازی را بشنوید شما وقتی لاستیك ماشینی را پنچر می كنید می توانید صدای آن را بشنوید كه در ابتدا صدای آن زیاد است و سپس كم كم صدای آن كاهش میابد و در نهایت صدایی شنیده نمی شود.صدای شكسته شدن شیشه مانند سری های قبل یك صدا نیست و چندین صدای شكسته شدن شیشه در بازی وجود دارد كه بستگی به نحوه ی شكسته شدن شیشه دارد كه می تواند بر اساس شلیك گلوله یا تصادف باشد.صدای انفجارها بسیار طبیعی صداگذاری شده است.وقتی یك شیئ شیشه ای را منفجر می كنید می توانید صدای خرد شدن شیشه را همراه انفجار به طور بسیار واقعی بشنوید.صدای برخورد گلوله با جاهای مختلف متفاوت است.از جمله برخورد گلوله با فلز یا شیشه یا سنگ و ... كه هر كدام صدای مخصوص به خود را دارد.صداگذاری یك شهر به این بزرگی كار بسیار سختی وقت گیری است. شهری كه در آن هر كسی در حال انجام كاری است.یك نفر در حال حرف زدن با تلفن است ، یك نفر دیگر در حال سوت زدن است و و و ... كه نمی توان همه ی اینها را در اینجا نوشت.فقط فكر كنید شما در شهری كه زندگی می كنید چه صداهایی را می شنوید!صدای باز و بسته كردن درها،صدای اشخاص مختلف كه با یكدیگر در حال صحبت هستند ، صدای ماشینها صدای پرندگان و ... .آنگاه می توانید عظمت كار بر روی بخش صداگذاری این بازی را دریابید. وقتی ماشینی از کنار شما عبور می کند ، شما می توانید صدای رادیویی را که در ماشین هست بشنوید که با دور شدن ماشین از شما نیز این صدا کمتر و کمتر می شود.گفته می شه یکی از شبکه های رادیویی در بازی شامل آهنگهای اروپای شرقی میشود. درست است كه صداگذاری در نسخه های قبل نیز بسیار عالی كار شده بود اما در این نسخه صداهای بیشتری را در بازی خواهید شنید و می توان گفت صداگذاری پیشرفت قابل ملاحظه ای كرده است.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی چنین بازیهایی که به اصطلاح Open World نامیده می شوند باید زیاد باشد.زیرا شما در بازی به هر جا که بخواهید می توانید بروید.در نسخه های قبل شاهد این امر بوده ایم.البته شاید در بعضی جاها ایراداتی می دیدیم که باعث بد شدن بازی می شد.در GTA IV گفته شده که تمام این مشکلات اصلاح خواهد شد و همچنین هوش مصنوعی را بسیار بالا خواهند برد.شما در یک شهر واقعی زندگی می کنید.ماشینها می آیند و می روند ، در چراغ قرمز ها می ایستند ، هنگام عبور عابر ترمز می کنند و ... . شما در بازی شاهد پیشرفت این اعمال خواهید بود. در بازی افراد بسیار نیز در شهر وجود دارند. عده ای به خواندن روزنامه مشغولند، عده ای با تلفن عمومی در حال صحبت كردن هستند ، عده ای با تلفن همراه خود در حال حرف زدن با صدای بلند می باشند ، عده ای دارند با وسایلی که از سو پرمارکت خریده اند به خانه شان بر می گردند ، عده ای در حال سیگار کشیدن هستند و گاهی می بینیم که صرفه می کنند.که همگی اینها نشان دهنده ی هوش مصنوعی بسیار بالای بازی است . دیگر نمی توان چیز زیادی از هوش مصنوعی بازی گفت.

گیم پلی بازی

گیم پلی بازی نیز بسیار عالی است و امکانات جدید بسیاری به آن اضافه شده.گفته شده که بسیاری از گیم پلی در بام ساختمانها خواهد بود.موقعی كه نیكو تفنگش را بیرون می كش دمانند سان آندریاس دوربین موقعیت خود را دربالای كتف بازیكن پیدا می كند و هدف در وسط صفحه ظاهر می شود . شما در بازی قادر به بالا رفتن از پله های اضطراری و تیرهای برق و ... خواهید بود که هیچ کدام از اینها در SA نبود.
شما وقتی در پشت یك ماشین هستید . زمانی كه سوار بر ماشین هستید اطلاعاتی به گفته می شود كه قابل مشاهده در سمت چپ و بالای صفحه است كه نشان می دهد باید LB را در Xbox و یا L1 را در PS بزنید تا بتوانید صندوق پشت ماشین رو باز كنید. با این ویژگی احتمال می رود كه شما می توانید اجساد یا افراد زنده را نیز در صندوق ماشین جاسازی كنید.اما راك استار در رابطه با این موضوع نخواسته صحبتی كند.
برای ورود به یک ماشین حالات مختلفی وجود دارد که ما فعلا از یکی از این راهها با خبریم و آن هم این است که شما با استفاده از شکستن شیشه می توانید وارد ماشین شوید.برای روشن کردن ماشین نیز باید از روش دیگری ( به جز استفاده از سوییچ ) استفاده کنید.شما می توانید با استفاده از سیم های ماشین اون رو روشن کنید. البته همینطوری کم جزئیات نیست.در حین این کار نیکو به اطراف مشکوک شده و نگاهی می اندازد و سپس به کارش ادامه می دهد.
گفته شده که شما در بازی می تونید از مردم سرقت کنید و به یک سارق تبدیل شوید. همچنین جالبترین نکته ی بازی اینجاست که شما یک حساب بانکی دارید و می توانید پول خود را در بانک ذخیره کنید ، در غیر این صورت اگر بمیرید تمام پول خود را از دست می دهید.مبارزه ی تن به تن نیز در این نسخه بسیار طبیعی طراحی شده است و شما را با حرکات طبیعی واقعا وارد دعوا می کند.اگر شما اسلحه ی خود را در خیابان بیرون بکشید افراد اطراف شما عکس العمل های مختلفی نشان می دهند.گفته میشه که شما احتمالا قادر خواهید بود تا نشانه ی خود را بر روی هدف قفل کنید و شخص مورد نظر را به رگبار ببندید.شما در بازی وقتی سوار یک تاکسی هستید می توانید دو برابر پول مورد نظر را به راننده بدهید تا او سریع تر حرکت کند.همچنین شما در بازی یک موبایل دارید که در بازی خیلی از آن استفاده می کنید.موبایل شما دارای دفترچه ی تلفن ، پیامها و یک دوربین در صفحه ی LCD آن است .شما در هر جایی هستید می توانید با استفاده از موبایل ماموریت خود را شروع کنید.در بازی خیابانها دارای نامهای مختلفی خواهند بود که در بیشتر ماموریتها به درد شما می خورد.شما در بازی قادر به تعویض لباس خواهید بود اما قادر به رفتن به بدنسازی و رستوران را ندارید.
شما در بازی قادر به استفاده از هواپیما نخواهید بود اما می توانید از بقیه ی وسال نقلیه از جمله هلیکوپتر ، قایق ، موتورسیکلت و ... استفاده کنید.
نماهای دوربینها در ماشینها نیز اضافه شده اند.از جمله اینکه شما قادرید نمای درون ماشین به همراه چندین نمای جدید داشته باشید.همچنین قادرید از آینه های موجود در ماشین نیز استفاده کنید. نیكو در زمان تیر اندازی میتواند سنگر بگیرید پشت دیوار پنهان شود و یا به صورت خمیده شروع به راه رفتن كند و حتی به صورت كور شلیك كند سازندگان بازی می گویند كنترل در این بخش به همان زیبایی و جذابیت Gears Of War خواهد بود و انان از این بازی برای كنترل بهتر الهام گرفته اند. نیكو میتواند از روی ماشین به طرف دشمنان خود شلیك كند ، همچنین او قادر است بر روی هلیكوپتر آویزان شود و البته در تریلر های بازی آویزان شدن نیكو از كامیون ها را نیز می توانید مشاهده كنید!
موتور سواری در این نسخه تغییرات بیشتری نسبت به قبل كرده است از نكات جدید میتوان به استفاده از كلا موتور سواری اشاره كرد.

مکانهای بازی

Liberty City برمی گردد.

Liberty City در GTA IV بر می گردد اما نه مانند لیبرتی سیتی که ما در نسخه ی قبل دیدیم.این بار با قیافه ای کاملا جدید که از شهر نیویورک گرفته شده است و در این شهر به تمام جزئیات پرداخته شده است.
لیبرتی سیتی شامل 4 بخش از 5 بخش نیویورک به علاوه ی بخشی از نیوجرسی ( New Jersey ) است می شود ، بخش ها شامل :
Broker (Brooklyn) ، Algonquin (Manhatten) ، Alderney (New Jersey) ، Dukes (Queens) و Bohan (Bronx) هستند .
Staten Island به خاطر اینکه Rockstar فکر می کرد آنجا برای بازی کردن جالب نخواهد بود ، کنار گذاشته شد و در بازی نخواهد بود.

Liberty City به چه بزرگی است ؟

در مقایسه با San Andreas ، محیط نقشه کوچکتر از SA است اما در Liberty City جدید به تمام جزئیات پرداخته شده است. Rockstar گفته است که علی رغم اینکه لیبرتی سیتی از SA کوچکتر خواهد بود اما تازگی های جدیدی همراه خود دارد از جمله سطح عمودی شهر ، تعداد ساختمان هایی که شما می توانید وارد آنها شوید، جزئیات درون آن ساختمان ها و ... . همچنین Dan Houser گفته است که هیچ مکانی وجود ندارد که شما در ابتدا آن را نبینید و سپس پس از نزدیک شدن قادر به دیدن آن شوید . برای اینکه یک طرح اولیه از لیبرتی سیتی بدست بیاورید ، فقط 3 شهر اصلی موجود در SA را به خاطر بیاورید سپس آنها را با یکدیگر ترکیب کنید تا شهری با ساختمانهای بلند همراه جزئیات درونی بدست آید.ُسپس آنها را بدون روستا ها و صحراها فرض کنید ، این همان لیبرتی سیتی است.

نوع مطلب : نقد و بررسی، 
برچسب ها : نقد و بررسی بازی Grand Theft Auto IV، Grand Theft Auto IV،
لینک های مرتبط :
محسن ک
دوشنبه 7 تیر 1389
شنبه 18 شهریور 1396 02:16 بعد از ظهر
Thank you for the good writeup. It in fact was a
amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you!
However, how can we communicate?
شنبه 18 شهریور 1396 10:06 قبل از ظهر
You need to be a part of a contest for one of the best blogs
on the web. I am going to recommend this
web site!
چهارشنبه 18 مرداد 1396 02:38 بعد از ظهر
Your style is very unique compared to other people I have
read stuff from. I appreciate you for posting when you have the opportunity, Guess
I will just bookmark this page.
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:15 قبل از ظهر
Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted
to say that I've really enjoyed browsing your blog posts.
After all I will be subscribing to your rss feed and I'm hoping you write once more soon!
یکشنبه 4 تیر 1396 11:13 بعد از ظهر
ریشه از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین اصل آیا نه حل
و فصل خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون جملات شما موفق
به من مؤمن اما فقط برای بسیار در حالی که کوتاه.
من با این حال کردم مشکل خود را با فراز در مفروضات و شما ممکن
است را سادگی به کمک پر کسانی که شکاف.
در صورتی که شما که می توانید انجام
من خواهد مطمئنا تا پایان در گم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی