تبلیغات
مرجع اطلاعات بازیهای رایانه ای - نقد و بررسی بازی Starcraft II: Wings of Liberty
مرجع اطلاعات بازیهای رایانه ای
كدهای تقلب | ترینر | ترفند | نقد و بررسی | تصاویر | اخبار
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگ مرجع اطلاعات بازیهای رایانه ای جهت كمك و آسودگی شما بازیكنندگان عزیز ایجاد شده است. شما می توانید كدهای تقلب، ترینر و هر اطلاعات دیگری در مورد بازی مورد نظر خود را درخواست كنید.

مدیر وبلاگ : محسن ک
نویسندگان

Starcraft II: Wings of Liberty

مقدمه
سال 1998 شاید سالی باشد که بسیاری از علاقه مندان به بازی های استراتژیک اولین تجربه های خود را با نسخه اول بازی StarCraft به دست آوردند. بازی ای که در آن زمان تحول عظیمی در بازی های سبک Real-Time Strategy ایجاد کرد. کمپانی Blizzard با خلق این بازی نشان داد که حرف های زیادی برای گفتن دارد و پس از آن هم با ساخت بازی هایی مانند WarCraft به روند رو به پیشرفت خود ادامه داد. موفقیت بازیStarCraft  باعث شد تا این بازی به نوعی به الگو و سمبل این سبک تبدیل شود تا دیگر استودیوی های بازی سازی بازی های خود را با در نظر گرفتن المان هایی که موجب موفقیت این بازی شد، بسازند. چند سالی بود که نسخه دوم این بازی به وسیله Blizzard در دست ساخت بود. بازیکنان زیادی منتظر این بازی بودند تا بتوانند دنباله بازی محبوب خود را ادامه دهند. اما شاید محبوبیت و سودی که این بازی برای Blizzard به همراه داشت یا بیشتر شدن هزینه های ساخت آن باعث شد تا نسخه دوم بازی StarCraft در سه نسخه عرضه شود. اکنون اولین نسخه از سه گانه StarCraft II با نام Wings of Liberty منتشر شده است و قصد داریم تا در این مطلب به بررسی این بازی بپردازیم.

داستان
داستان بازی در ادامه نسخه اول بازی است و دنباله نبرد سه نژاد Protoss ،Terran و Zergها را نمایش می دهد. این نسخه از بازی، نبردهای نژاد Terran (انسان ها) را دنبال خواهد کرد. زمان، قرن 26 میلادی است و بازی در قسمتی از منظومه شمسی روایت می شود. جیم رینور (Jim Raynor) که در نسخه اول بازی هم حضور داشت، این بار رهبر یک گروه مزدور است و برای پول وارد جنگ می شود. شاید یکی از مسائل آزار دهنده ای که در بخش داستانی بازی های استراتژیک وجود دارد، خطی بودن آن است. به طوری که آغاز و پایان ماموریت ها و روند بازی کاملا مشخص است. اما StarCraft II کمی از این قاعده مستثنی است. در بازی 29 مرحله اصلی به همراه مراحل جانبی زیادی وجود دارد. انجام مراحل جانبی باعث می شود که برای مدت کمی از داستان اصلی بازی فاصله بگیرد. همچنین در خلال انجام ماموریت های اصلی انتخاب هایی پیش پای بازیکن قرار می گیرد که روند بازی را تغییر می دهد. از 29 مرحله اصلی بازی 26 مرحله به طور استاندارد قابل بازی خواهند بود و سه مرحله دیگر بسته به نوع انتخاب های بازیکن قابل بازی خواهد بود. همان طور که گفتیم، جیم رینور (شخصیت اصلی بازی) رهبر که یک گروه مزدور است که در راستای قانون فعالیت نمی کند و در قبال پول، راهی ماموریت های مختلف می شود. در طول یکی از همین ماموریت ها رینور، دکتر آریل هانسون (Dr. Ariel Hanson) و تعدادی از افرادش را نجات می دهد. نجات دکتر هانسون تغییرات اساسی در رینور ایجاد می کند و انگیزه و اهداف تازه ای را در او متولد می کند. همان طور که گفته شد، داستان بازی انتخاب های متعددی را به ویژه در اواخر بازی پیش روی بازیکن قرار می دهد. این انتخاب ها هم ارزش چند بار انجام این بازی را بالا می برد و هم هیجان بسیار خوبی را به بازیکن انتقال می دهد. قسمت داستانی بازی با میان پرده های از قبل پردازش شده ای همراه است که با استفاده از موتور بازی سازی این عنوان ساخته شده اند. می توان گفت که این میان پرده ها دست کمی از CGهایی که برای بازی ساخته شده بود، ندارند.

گرافیک
بازی StarCraft II گرافیک بسیار خوبی دارد. برای اینکه این بازی را در بهترین حالت تجربه کنید، به یک سیستم بسیار قوی احتیاج خواهید داشت. البته نکته خوبی که سازندگان این بازی آن را در نظر گرفته اند، این است که StarCraft II سطح وسیعی از سیستم های مختلف را پوشش می دهد. این بازی روی خیلی از سخت افزارها قابل اجراست. حال اگر سیستم قوی ای داشته باشید، نهایت زیبایی بازی را مشاهده خواهید کرد و اگر سیستم ضعیفی داشته باشید، فقط لذت گیم پلی و دیگر قسمت ها را خواهید برد. گرافیک این بازی در سطح Ultra و Low تفاوت زیادی با یکدیگر دارند، به طوری که در سطح Low بازی بسیار بی کیفیت می شود و شاید علاقه شما برای ادامه بازی را از بین ببرد. اما همین سطح وسیع از سیستم ها را که این بازی پوشش می دهد، باعث می شود افراد زیادی این بازی را تجربه کنند و همچنین فروش این عنوان را هم بیشتر خواهد کرد. محیط بازی بسیار پر جزئیات طراحی شده است و کم و کاستی در آن دیده نمی شود.  طراحی نیروها و ساختمان ها بسیار خوب است. حتی با بزرگنمایی هم کیفیت آن ها کاسته نمی شود. اگر سیستم قوی داشته باشید، انفجارها و افکت های تصویری بسیار خوب کار شده اند. همان طور که گفته شد، در بازی میان پرده هایی برای روایت داستان قرار گرفته اند. میان پرده هایی که توسط موتور بازی سازی این عنوان ساخته شده اند و قطعا تماشای آن ها روی بالاترین کیفیت بسیار هیجان انگیز است.

موسیقی/صداگذاری
صداگذاری یکی از عواملی است که در همه بازی ها علاوه بر اینکه هیجان بازی را زیادی می کند، یکی از ابزارهای مهم سازندگان برای انتقال بیشتر حال و هوای بازی به بازیکن ها است. بازی StarCraft II در زمینه صداگذاری بسیار خوب عمل کرده است. موسیقی های به کار رفته در بازی بسیار عالی هستند، به ویژه اینکه بسیار با ریتم بازی هماهنگی دارند. افکت های صوتی به کار رفته در بازی بسیار خوب هستند و قطعا با یک سیستم صوتی خوب هیجان بازی را چند برابر خواهند کرد. صداگذاری روی شخصیت های اصلی هم دست کمی از سایر عنوان های اول-شخص  و سوم-شخص ندارد. استفاده از صداگذاران حرفه ای و با تجربه باعث شده تا با سطح خوبی از صداگذاری روی شخصیت های مواجه شویم. افرادی مانند: رابرت کلوتورثی (Robert Clotworthy) به جای جیم رینور، نیل کاپلن (Neil Kaplan) به جای شخصیت تایسوس فیندلی (Tychus Findlay)، علی هیلس (Ali Hillis) به جای آریل هانسون و... در صداگذاری روی شخصیت های این بازی حضور داشته اند.

گیم پلی
تنها مسئله ای که باعث شده تا نسخه اول این بازی هنوز بازیکن داشته باشد، گیم پلی آن است. به همین دلیل Blizzard بیشترین سعی و تلاش خود را روی خلق یک گیم پلی زیبا و بدون نقص گذاشت. قطعا خیلی از بازیکنان این بازی را فقط برای بخش چندنفره و آنلاین آن خریداری کرده اند. جایی که میلیون ها بازیکن از سراسر دنیا با یکدیگر بازی می کنند. قاعده کلی این بازی همان جمع آوری منابع و ساخت و ساز و تولید نیروهای مختلف جهت مبارزه است. نیروهای زیادی در بازی قرار دارند که برخی از آن ها در نسخه اول هم بودند و برخی دیگر که تعداد آن ها زیاد هم است، به تازگی به بازی اضافه شده اند. کنترل بازی بسیار خوب است و اگر از RTSبازهای قدیمی یا به قولی (Old School) این سبک هستید، مشکلی با آن نخواهید داشت و راحت به انجام بازی خواهید پرداخت. بازی در بخش تک نفره مدت زیادی زمان شما را به خود اختصاص می دهد. البته درجه سختی بازی نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کند. در بازی المان های نقش آفرینی هم قرار گرفته اند. تجربه Blizzard در خلق بازی های نقش آفرینی باعث شده که گیم پلی بازی کمی از حالت سنتی این سبک خارج شود و ما کمی خلاقیت را شاهد باشیم.  زمانی که مراحل به پایان می رسند، به محل فرماندهی و جایی که امکان انتخاب مراحل و... را دارید، می رویم. این محل چیزی فراتر از یک منو ساده است و در حقیقت شبیه سازی از محلی است که در آن داستان بازی اتفاق می افتد. محیطی که شامل قسمت های بسیار زیادی می شود. نمی توانید با افراد زیادی صحبت کنید، می توانید وارد قسمت هایی شوید که توانایی ارتقاء نیروها و خرید نیروهای جدید را خواهید داشت. خرید امکانات جدید و تقویت نیروها باعث می شود تا شما قدرت بیشتری برای ادامه بازی پیدا کنید. بخش داستانی بازی شامل گروه Terranها می شود. اما در قسمت Skirmish و چندنفره بازی، می توانید با سایر نژادها هم بازی کنید. همان طور که Blizzard اعلام کرده بود، قابلیت LAN در این بازی وجود ندارد. قابلیتی که به گفته آن ها دیگر قدیمی شده و به تاریخ پیوسته است. به همین دلیل این بازی را می توان به صورت آنلاین بازی کرد. برای آنلاین بازی کردن، باید به سرورهای Blizzard و شبکه Battle.net متصل شوید. پس اگر از طرفداران این بازی هستید و اگر دوست دارید آن را آنلاین بازی کنید، خرید نسخه اصلی این بازی بر شما واجب خواهد شد. یکی دیگر از امکاناتی که در بازی قرار گرفته است یک Editor برای درست کردن نقشه های مختلف یا تغییر در نقشه های بازی است. این Editor دارای امکانات بسیار زیادی است و شما برای ساخت یک نقشه همه چیز در اختیار دارید. این Editor را می توان نمونه پیشرفته تر Editor بازی WarCraft III دانست.

نتیجه  گیری
بازی StarCraft II عنوانی است که باز هم آینده سبک RTS را تغییر می دهد. عنوانی که پس از دوازده سال می تواند میلیون ها نفر را سرگرم خود نگه دارد. از کره جنوبی تا اروپا و آمریکا همه بر این باور هستند که بازی ارزش دوازده سال انتظار را داشت. اولین کلیک در این بازی شما را ساعت های پشت سیستمان خشک خواهد کرد.

نوع مطلب : نقد و بررسی، 
برچسب ها : نقد و بررسی بازی Starcraft II: Wings of Liberty، Starcraft II: Wings of Liberty،
لینک های مرتبط :
محسن ک
پنجشنبه 28 مرداد 1389
دوشنبه 30 مرداد 1396 08:47 قبل از ظهر
I'm not sure where you are getting your info, but great topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for fantastic info I was looking for this information for my mission.
چهارشنبه 18 مرداد 1396 03:45 بعد از ظهر
Great information. Lucky me I found your website by accident (stumbleupon).
I've bookmarked it for later!
دوشنبه 16 مرداد 1396 10:50 بعد از ظهر
This design is wicked! You certainly know how to keep a
reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost...HaHa!) Fantastic job.
I really enjoyed what you had to say, and
more than that, how you presented it. Too cool!
دوشنبه 16 مرداد 1396 04:18 قبل از ظهر
It's hard to come by well-informed people on this topic, however, you seem like you know what you're talking about!

Thanks
شنبه 31 تیر 1396 05:41 بعد از ظهر
Everything is very open with a clear explanation of the challenges.
It was really informative. Your site is useful.
Thank you for sharing!
چهارشنبه 28 تیر 1396 09:58 بعد از ظهر
First of all I want to say wonderful blog! I had a quick question which
I'd like to ask if you do not mind. I was interested to know how
you center yourself and clear your thoughts before
writing. I've had a difficult time clearing my mind in getting
my ideas out. I do take pleasure in writing however it just seems like
the first 10 to 15 minutes are usually lost just trying to figure out how to begin. Any suggestions or hints?
Appreciate it!
دوشنبه 26 تیر 1396 03:44 بعد از ظهر
My brother suggested I might like this blog. He was totally right.
This post actually made my day. You cann't imagine just
how much time I had spent for this info! Thanks!
شنبه 24 تیر 1396 08:40 بعد از ظهر
Greetings! Very useful advice within this post!
It's the little changes which will make the most significant
changes. Thanks a lot for sharing!
جمعه 23 تیر 1396 05:17 بعد از ظهر
Hello everyone, it's my first visit at this site, and piece of writing is actually
fruitful designed for me, keep up posting these types of
articles or reviews.
شنبه 10 تیر 1396 02:32 قبل از ظهر
Hey, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog site in Safari, it looks
fine but when opening in Internet Explorer,
it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up!
Other then that, very good blog!
سه شنبه 6 تیر 1396 07:11 قبل از ظهر
This is a topic that's near to my heart... Cheers! Where are
your contact details though?
جمعه 1 اردیبهشت 1396 07:53 بعد از ظهر
Spot on with this write-up, I really believe that this site needs
a great deal more attention. I'll probably be returning to see more, thanks for the info!
جمعه 1 اردیبهشت 1396 07:36 قبل از ظهر
I was recommended this blog by my cousin. I'm not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem.

You are incredible! Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی